Duyurular

 

ADIYAMAN ÜNİVERSİTESİ İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ UZAKTAN EĞİTİM ERİŞİM BİLGİLERİ

21.5.2015
Kullanıcı Adı       : Mail Adresiniz (Bu maili aldığınız mail adresi, başka mail adresi ile giriş yapmayı denemeyiniz.)
Şifre               : TC Kimlik Numaranız
1 Dersler
Uzaktan eğitim sürecinde takip edilmesi gereken 48 ders bulunmaktadır. Dersler menüsünden derslerin başlıklarına tıklanarak derslere giriş yapılabilir. Derslerin tamamlanması için ders süresi içerisinde Dersin Ön Testi, Ders Dokümanı, Ders Videoları ve Dersin Son Testi   tamamlanarak ders tamamlama işlemi gerçekleştirilebilir.
Derse devam ederken Ara vermek istendiği zaman Süreyi Kaydet butonuna tıklanmalıdır. Aksi takdirde ders süresi otomatik olarak kaydedilmeyecektir. Dersi tamamlayabilmek için ders süresinin 1 dk'nin altına düşmesi gerekmektedir. Ders süresi 1 dk'nın altına düştüğü zaman Dersi Tamamla butonuna tıklayarak ders tamamlama işlemi gerçekleştirilmiş olur.
2 Senkron Dersler
Uzaktan eğitimde 90 saatlik ders takibi söz konusudur. Derslerin 9 saati yani %10'luk kısmı ise senkron olarak sanal sınıf ortamında gerçekleştirilmektedir. Sistem üzerinden senkron derslere
bağlanabilmek için Senkron Dersler menüsünden takip edilmesi gereken Senkron dersler bulunmaktadır. Senkron derse katılmak için Senkron Ders Bağlan butonuna tıklayarak sanal sınıf ortamına giriş yapılabilir.
  Senkron Ders Bağlan butonuna tıkladıktan sonra Gelen Sayfadan Launch Class butonuna tıklayınız. Daha sonra gelen sayfada Adınızı ve Soyadınız yazarak yine Launch Class butonuna tıklayarak Sanal sınıfa giriş yapınız.
Eğer Bağlantıda gecikme yada kopma olur ise internet bağlantınızı kontrol ediniz. Ayrınca Sanal sınıfın bilgisayarınızda açılabilmek için bilgisayarınız da Adobe Flash Player yüklü olmalıdır.
3. Google Chrome Tarayıcısı Kullanmanızı Öneririz.
4. Bilgisayarınıza Adobe Acrobat Player Yükleyiniz.
Görüntülenme Sayısı: 3808